Золотоніська сімейна медицина: база, обладнання, кадри (ІНФОГРАФІКА)

0
128

Центр первинної медико-санітарної допомоги, більш відомої серед містян як “сімейна медицина”, працює в Золотоноші вже півтора роки. Юридично створене на початку 2016-го, комунальне підприємство отримало ліцензію на медичні послуги трохи згодом – 5 травня. До функцій Центру належить надання первинної медичної допомоги в амбулаторіях та вдома.

Стартували тоді, що й логічно, складно. Як не крути, а подібні новації на перших етапах сприймаються неохоче як пацієнтами, так і медичним персоналом. Проте, якщо два роки тому місто стало ледь не першопрохідцем в цьому процесі, то нині, після початку медичної реформи на державному рівні, функціонування сімейної медицини стало реальністю для всієї країни. Реальністю, на якій Золотоноша вже встигла набити ґулі, зробити свої висновки та налагодити нормальний процес. Основні здобутки керівника міської первинки Віри Антонової на сьогодні тримаються, як-то кажуть, на трьох слонах – обладнано чотири приміщення (три амбулаторії та головний офіс), придбано чимало корисного обладнання, завершені кадрові пертурбації. Та головне – місцеві мешканці потроху звикають до такого банального в західному світі явища, як сімейний лікар. Користуються люди дедалі більше і послугами цих медиків, і медичною базою комунального підприємства.

Наразі в Центрі, окрім адмінперсоналу, працює 52 медичних співробітників, які обслуговують міське населення. Вони за 6 місяців 2017 року в умовах стаціонару вдома пролікували 885 містян, у денному стаціонарі в амбулаторіях – 1111. Прийняли та оглянули 37 611 пацієнтів (23 197 дорослих, 12 606 дітей до 14 років, 1808 підлітків). Ця суха статистика, звісно ж, не здатна бодай щось пояснити пересічному читачеві. Значно красномовнішими є придбання фізіотерапевтичної техніки, електрокардіографів, сучасних аналізаторів крові і сечі, відкриття кабінетів педіатра, щеплення, маніпуляційних, кімнати здорової дитини, денного стаціонару, що облаштований ліжками із ортопедичними матрацами. Усі амбулаторії обладнані комп’ютерами із медичною інформаційною системою «Доктор Елекс», котра дозволяє формувати єдину базу даних та координувати дії з колегами.

Детальніше ознайомитись зі структурою міської первинки, її можливостями та кадровим потенціалом запрошуємо за допомогою нашої інфографіки:

Джерело: ЗОЛОТОНОША

Залишити коментар