Заковане життя – вільне мистецтво

0
262

У вересні пішов з життя Олександр Литвинов – щедро обдарований мистецьким талантом лубенський художник.

Його художні полотна – яскравий доказ того, на що здатна людина, яка через хворобу або ж через певні обставини життя має обмежені фізичні можливості.

Народився Олександр Аркадійович Литвинов 18 травня 1967 року в місті Лубнах. Закінчив Лубенську середню школу № 1. Ще під час навчання в школі Олександр почав займатись художнім оформленням книг. Свій перший творчий гонорар отримав у десятому класі від видавництва «Веселка» за оформлення книги Анатолія Рибакова « Канікули Кроша».

Пізніше було навчання в Одеському театрально-художньому училищі за спеціальністю «Художнє оформлення лялькових вистав та художньо-бутафорське мистецтво».

Олександр працював у стилі так званого фігуративного мистецтва, де головним є зображення людського тіла. На картинах Литвинова оживають історичні та біблійні сюжети. Серед його творчого надбання є чимало картин на українську тематику «Козацьке весілля», «Гуляння козаків біля Мгарського монастиря».

Художні полотна митця знаходяться в приватних зібраннях у Німеччині, Англії, Польщі, Росії, Франції, Швейцарії, США, Канаді. Всупереч тяжкій хворобі художник передав світлі події та світлі ідеї у своїх масштабних художніх полотнах.

Девізом його творчості були слова філософа Канта: «Заковане життя – вільне мистецтво».

Лариса Михайлівна Шебаліна,

 викладач-методист 

Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського

Залишити коментар