У Чигирині збудують склад отрутохімікатів?

0
45

“Нібулон” затвердив проект будівництва складу зберігання пестицидів і отрутохімікатів в Чигирині.

У компанії стверджують, що споруда відповідає будівельним нормам України ДБН Ст. 2.2-7-98, а також дотриманням норм і правил санітарного та екологічного законодавства.

Однак, проти будівництва ядохранилища категорично виступають місцеві мешканці та екологи, стверджуючи, що це може призвести до катастрофи.

«Використання пестицидів поблизу населених пунктів веде до накопичення полютантів в організмі людини, це призводить до зростання захворювань і збільшення смертності населення. При обприскуванні пестициди потрапляють у річку. Крім цього, вони потрапляють у ґрунт і потім забруднюють воду», – зазначають екологи у своєму відкритому зверненні.

Також підкреслюється, що високі рівні пестицидів у крові викликають цукровий діабет, рак і захворювання легенів у дітей.

Місцеві жителі стурбовані, що будівництво ядохранилища може відбутися без їх згоди. Подібна ситуація вже була в 2015 році, коли “Нібулон” кулуарно спробував провести днопоглиблювальні роботи на перекатах Дніпровського водосховища, погодивши проект з жителями миколаївській області замість черкаської. Про негативні наслідки впливу радіоактивного мулу на навколишнє середовище компанія теж вирішила відзвітувати в місцевій газеті Миколаївської області «Рідне Прибужжя».
Нагадаємо, компанія «Нібулон» належить миколаївському мультимільйонерові Олексію Вадатурському і його синові Андрію, який має мандат народного депутата України. Вадатурського-молодшого називають лобістом комерційних інтересів «Нібулон» в парламенті.

Політолог Кость Бондаренко впевнений, що для цієї категорії народних обранців депутатський статус значить куди менше, ніж статус бізнесмена. «Людина, що заробила мільйон, в першу чергу є підприємцем. Люди, які прийшли з бізнесу, керуються економічною доцільністю, використовуючи парламент для лобіювання власних бізнес-інтересів, – пояснює він. – Власне, політична діяльність – це другорядний момент».

Джерело: vmisti.in.ua

Залишити коментар