У Черкасах ще двоє отруєних дітей потрапили до лікарні, причини отруєння ще не встанволені.

0
179

У Черкасах протягом дня до лікарні потрапили У Черкасах збільшилась кількість отруєних дітей У Черкасах збільшилась кількість отруєних дітей ще двоє отруєних дітей. Водночас стан 12-х, які були у реанімації, поліпшився, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На лікарняних ліжках опинилися ще двоє школярів – напередодні ввечері зле стало хлопчику, а в середу вранці шпиталізували ученицю тієї ж 8-ї школи. Експерти досі не визначили, яка саме речовина стала отрутою для школярів і вчителів. “На моєму досвіді такого отруєння не було”, – визнає один із медиків, які працюють із постраждалими.

Діти, яких перевели з реанімації до звичайних палат, зізнаються, що дуже хочуть додому та скучили за рідними. 9-класниця Аміна Камнєва розповідає, що попри погане самопочуття учнів, урочистостей ніхто з учителів не зупинив. “Продовжували на вулиці концерт, а всіх заводили в школу. До кінця”, – пригадує дівчина. Її мама обурена тим, що жодних висновків щодо отруйної речовини досі немає.

Лікарі кажуть, що перші результати досліджень будуть лише за кілька днів. У звичайний сльозогінний газ медики не вірять. “Клінічна картина цього отруєння не вкладається в спектр загальних отруєнь”, – пояснюють фахівці. Черкащани підозрюють, що викид отрути міг статися на місцевих підприємствах, але спеціалісти ДСНС це спростовують. “Не було ні ДТП, ні розливу ртуті, ні викидів на підприємствах”, – твердить речник рятувальної служби. Інформацію про потерпілих армійців з частини, що біля школи, теж не підтверджують.

Стан вчителя і завуча поліпшився, їх перевели з реанімації, але спілкуватися на камеру вони відмовляються. Ще один співробітник школи залишається у реанімаційному відділенні. Школу, де стався інцидент, закрили принаймні до понеділка.

МОЗ очікує на результати дослідження води та грунту вже сьогодні.
Біля школи, у якій отруїлися школярі, розташована військова частина.
Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила в.о.міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун сьогодні перед засіданням Кабінету міністрів.
За її словами, взято проби з вовітря, з грунту – у дворі школи та з грунту військової частини, що розташована біля школи № 8 у Черкасах, де на шкільній лінійці отруїлися школярі та вчителі.
“Діти нам розповіли нам, що вони не були разом, не харчувалися разом, а всі прийшли зі свого дому. Між дітьми не було жодного зв язку, лише цей двір, на якому вони зібралися. Був дуже сильний у вівторок увечері. Цей дощ можливо спричинив змиви каналізації або щось зі військової частини. Ми ще не впевнені. У повітрі ще нічого не знайшли. Але зразки повітря було взято не одразу після отруєння, а пізніше”, – зазначила Супрун.
Вона наголосила, що МОЗ очікує на результати дослідження води та грунту вже сьогодні.
“Перші результати нічого не виявили. Але ми взяли повторні проби. Їх буде досліджено у сучасній лабораторії Інституту токсикології. Виглядає, що отруєння було наслідком того, що вдихали діти саме у дворі. Ані у крові, ані у сечі, ані у мокротинні дітей хімічних речовин не виявлено. Це було щось таке, що діти вдихнули. Військова частина співпрацює з нами, там немає жодних потерпілих. Військові допомагають нам чим можуть”, – зазначила Супрун
Вона повідомила, що, імовірно, дітей почнуть виписувати з лікарні вже сьогодні, нових випадків поки не фіксують.
“Діти будуть під наглядом лікарів ще два тижні”, – сказала Супрун.
Джерела:

ТСН

 

Залишити коментар