Шмагайло Євгеній – невідомий геній сучасності

0
357

В селі Руська Поляна поблизу Черкас проживає Шмагайло Євгеній, який відомий своїми
надзвичайними роботами далеко за межами рідного села. За створення дизайну альманаху про руськополянців «Провесінь», було надане звання Людина року 2013 села Руська Поляна в номінації творча особистість.

Ще з малку він любив малювати та проявляв творчі здібності, що й визначило його подальший творчий шлях. Отримавши диплом дизайнера, почав працювати із багатьма журналами та газетами: розробляв дизайн, малював ілюстрації, робив верстку. А особливою гордістю для Євгенія є верстка та ілюстрування таких книг: «У дорозі з шахами» та «Руська і Поляна», а також робота над обкладинками до книг «Черкаські місторії» та «Ретроград» автором яких є відомий черкаський журналіст Борис Юхно.
Ще одним проявом творчої особистості Євгенія є захоплення монументальним
мистецтвом, а саме барельєфом та розписом стін. Художні роботи автора прикрашають
громадські місця: зупинки, лікарні, школи. Ось як висловлюється на сторінках альманаху «Провесінь» про Євгенія Корчинска Світлана Віталіївна: «Євгеній – особистість неординарна, як, врешті, і кожен митець, але, на відміну від інших, Євгеній аж надто залюблений у свою працю, а таким сам Бог відчиняє двері до своїх таємниць.
І тоді новим внутрішнім оком вони можуть відчути душу кольорів та ліній, гіпсу
та цегли; до них промовляють навіть білі стіни і стара штукатурка. Вони можуть розкрити небачені ніким і ніколи світи, і ви із завмиранням душі споглядатимете їх, вбираючи в себе небачену красу як недосяжне світло мрії. Ось так, із зачудованим завмиранням, на одному із засідань мистецького клубу ми роздивлялися в альбомі роботи молодого митця, і хтось пожартував: «Євгеній – є геній!» Женя, як завжди, відмахнувся від похвали: «Я ще не вважаю себе художником. Для мене звання «художник» – це щось надто високе. Для цього треба час і великі зусилля.» Ми ж були переконані, що наш Євгеній – справжній художник. Про це свідчили його роботи.
В роботах Євгенія відображені: пишні квіти й розкішні у цвітінні дерева, фантастичні метелики, романтичні пейзажі, на стінах, над дверми, на камінах. Вражені зображенням, розпитуємо про техніку: це, пояснює нам, структурна штукатурка, тобто художнє ліплення. Цікавимося: яким же має бути його власний дім? «А я вже його створюю, – чуємо у відповідь. – Зате мамин будинок для мене це полігон мого професіоналізму. Присутність у нашому клубі Євгенія завжди бажана і радісна. Ось він з’являється у дверях: пишна шевелюра каштанового волосся, що спадає на високе чоло, трохи примружені очі; а гострий погляд ніби вихоплює щось важливе з-поміж нас; по жіночому ніжні вуста дарують нам теплу посмішку. Ще мить – і він чаруватиме нас своїми знахідками, своїм неповторним світом. Увійдіть і ви у цей чарівний храм ко-
льорів і ліній!». Дійсно, роботи Євгенія перехоплюють дух, а він, завжди скромний, націлений на нові творчі досягнення, впевнений у собі та поки, невідомий геній сучасності.

401867_302675443160382_1038906530_n

14517648_1125937304167521_1973662522736100434_n

14519656_1125960034165248_4513371053170588525_n

Залишити коментар