Що таке територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

0
276

У складних сучасних економічних умовах найбільше державної допомоги потребують одинокі особи похилого віку, інваліди та громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації.

Для допомоги цій категорії населення у Черкаській області функціонує 27 територіальних центрів соціального обслуговування (далі – Терцентр)  до складу яких входить 25 стаціонарних відділень.

Через Терцентри надаються соціальні послуги вдома, в умовах стаціонарного, тимчасового та денного перебування.

Обслуговування вдома здійснюється соціальними робітниками, які надають послуги соціально-побутового характеру: допомога у веденні домашнього господарства (закупівля та доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу), допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомога в отриманні безоплатної правової допомоги; допомога в оформленні документів тощо.

Відділення денного перебування Терцентру обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань для перебування   в  колективі  та  потребують  соціально-побутової  і психологічної   адаптації.   У відділеннях денного перебування надаються  соціальні  послуги, що  спрямовані на усунення обмежень життєдіяльності, запобігання  виникненню  та розвитку можливих захворювань, підтримки здоров’я, соціальної  незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в  домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування,  поведінки у суспільстві,сприяння розвитку різнобічних  інтересів, організації  дозвілля  і відпочинку.

У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на  повному  державному утриманні, одержують соціальну послугу стаціонарного догляду та відповідно  до встановлених  норм забезпечуються:

 

1) житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і

твердим інвентарем і столовим посудом;

2) раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі з урахуванням віку і стану здоров’я;

3) цілодобовим медичним обслуговуванням;

4) слуховими апаратами, окулярами,  протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами відповідно до медичного висновку;

5) комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо).

До відділення стаціонарного догляду громадяни приймаються за   направленням (путівкою) управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання/перебування. Направлення (путівка) видається на підставі письмової заяви громадянина,  паспорта, висновку лікарсько-консультаційної  комісії закладу охорони здоров’я про не здатність  його  до  самообслуговування та потребу  в постійному сторонньому догляді та допомозі.

Крім того, у Терцентрах можуть надавитися послуги перукарів, майстрів по пошиву та ремонту одягу, взуття, ремонтів будівель, телерадіоапаратури, здійснюватися забезпечення безкоштовними гарячими обідами, надання грошової та натуральної допомоги продуктами харчування, одягом, взуттям, паливом, тощо. При Терцентрах функціонують різноманітні гуртки за інтересами для інвалідів, пенсіонерів, одиноких громадян.

Терцентри надають послуги як на платній так і безоплатній основі. Безкоштовно послугами Терцентру мають право скористатися  громадяни  похилого віку, інваліди, хворі (з  числа осіб працездатного віку на період до   встановлення   їм  групи інвалідності,  але  не  більш  як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування  і  не мають рідних або  рідні  є  громадянами  похилого віку чи інвалідами, громадяни, які  перебувають  у  складній  життєвій  ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в   державній службі зайнятості, у зв’язку із стихійним лихом, катастрофою, громадяни, якщо середньомісячний  сукупний  дохід  їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Для отримання соціальних послуг необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту за місцем проживання/перебування, безпосередньо до Терцентру або в сільську раду. Там мають надати всю необхідну інформацію про соціальні послуги, що надаються Терцентром у вашому районі та перелік необхідних документів для їх отримання.

Залишити коментар