Крайніх не знайдеш: онкохворі вже більше 90 дів не можуть отримати закуплені державою ліки

0
220

Уже 90 днів ліки для онкохворих дітей, закуплені Міністерством охорони здоров’я через Королівську агенцію Великобританії Crown Agents, що постачаються ТОВ «Людмила фарм», знаходяться на складі тимчасового зберігання у зоні діяльності Київської митниці Державної фіскальної служби,  про це йдеться у повідомленні МОЗ України.

МОЗ України звинувачує ТОВ «Людмила фарм» у відмові здійснити всі необхідні митні процедури.

9 вересня 2016 року в МОЗ було проведено чергову нараду під головуванням в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун за участю представників Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Служби безпеки України, ТОВ «Людмила фарм», Crown Agents, ДП «Укрмедпостач» МОЗ України, народних депутатів України Корчинської О.А. та Голуба В.В.

За результатами наради ТОВ «Людмила фарм», як власнику лікарських засобів, було запропоновано здійснити передачу права власності Crown Agents, перемістивши товар на митний ліцензійний склад, звідки Crown Agents зможе відразу передати його МОЗ для швидкого забезпечення ліками онкохворих дітей.

В свою чергу, згідно офіційної позиції ТОВ «Людмила-Фарм», право власності на ліки взагалі не належить ТОВ «Людмила – Фарм».

У підтвердження своїх дій ТОВ «Людмила-фарм» наводить пункт контракту з Crown Agency яким визначено, що право власності на ліки переходить до Crown Agents у момент їх завантаження до літака:

“Пункт 13.5. Когда поставки Товара осуществляются Поставщиком из-за пределов территории Украины, право собственности на товары переходит к Crown Agents за пределами территории Украины сразу же после погрузки Товара Поставщиком на транспортное средство перевозчика для доставки товара в Место Доставки.В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после перехода права собственности, Crown Agents и Поставщик обязаны подписать акт приема-передачи права собственности в форме, предусмотренной Приложением F к Контракту, чтобы подтвердить дату передачи права собственности на товары. Риск утраты или повреждения Товара переходит к Crown Agents сразу при подписании уполномоченным представителем Crown Agents Сертификата Надлежащей Доставки или ранее, если соответствующий конечный пользователь удостоверил Crown Agents в приемки им Товара».

Крім того, ТОВ «Людмила-фарм» не вбачає проблем  в розмитненні товару для онкохворих і  звинувачує ДП «Укрмедпостач», МОЗ України, Crown Agency у цілком свідомій умисній акції направленою проти народу України.

ТОВ «Людмила-фарм» вже не один рік виграє тендери на закупівлю ліків та неодноразово перебувала у центрі скандалів із вищезгаданими закупівлями.

Незрозумілою залишається позиція представників влади, адже якщо компанія не виконує умови договору, то чому не розірвати контракт та знайти відповідального постачальника.

Одне залишається стовідсотково вірним: поки лунають звинувачення одне одного у саботажі закупівлі ліків, щодня в Україні помирають онкохворі діти.

Залишити коментар