ДИПЛОМ ТАЛЬЯНКІВСЬКОГО АГРОТЕХНІЧНОГО КОЛЕДЖУ – ІНВЕСТИЦІЯ В МАЙБУТНЄ

0
695

Історію творять закохані в свою працю, край, державу, люди. Шлях, який пройшов Тальянківський агротехнічний коледж за майже сто років свого існування, заслуговує на повагу: агрошкола, технікум, коледж… Це – живий літопис наполегливої, натхненної праці викладачів та студентів на шляху до визнання своєї ролі у суспільстві.

Наш навчальний заклад ­ якісно новий тип закладу освіти із збереженими традиціями і передовим досвідом, у якому створені всі умови для отримання студентами необхідної теоретичної та практичної підготовки, бо розташований він у регіоні, де ще з часів трипільської давнини живуть працьовиті хлібороби.

Сьогодні тут здобувають освіту близько 900 студентів денної та заочної форми навчання. Підготовка кадрів здійснюється за спеціальностями: «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», «Будівництво та цивільна інженерія», «Агрономія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Агроінженерія». Коледж має ліцензію на надання повної загальної середньої освіти, паралельно студенти опановують робітничі професії. Підготовка спеціалістів проводиться за рахунок державного бюджету, коштів підприємств і організацій, коштів юридичних і приватних осіб. Більше 80 відсотків студентів усіх спеціальностей навчаються на бюджетній основі.

Більше десяти років Тальянківський агротехнічний коледж очолює Крошка Віктор Олександрович, відмінник аграрної освіти і науки України, випускник Української сільськогосподарської академії.

Під його керівництвом робота педагогічного колективу спрямована на навчання і виховання гідних спеціалістів аграрного виробництва, які володіють новітніми технологіями. Цьому сприяють і щорічні науково­практичні семінари, які відбуваються на базі коледжу за участю вчених, викладачів науково­дослідних інститутів із різних областей, виробничників, агрономів.

Запорукою успішного розвитку майбутніх спеціалістів є колектив висококваліфікованих, відданих своїй справі, педагогів. Серед них ­ 2 кандидати сільськогосподарських наук, 4 викладачі­методисти, 5 відмінників аграрної освіти і науки. Колектив коледжу постійно підтримує зв’язки з керівниками районних центрів зайнятості Черкаської. Вінницької, Кіровоградської областей, керівниками та головними спеціалістами сільськогосподарських підприємств, начальниками районних газових господарств Черкаської області, головними спеціалістами сільськогосподарських управлінь, керівниками фермерських господарств.

Особливі зусилля колективу спрямовані на створення сучасної, міцної матеріально­технічної бази: навчання студентів здійснюється в двох навчальних корпусах, в оснащених обладнанням кабінетах, спеціалізованих лабораторіях. До послуг студентів гуртожиток, їдальня, актова зала, бібліотека, мережа Internet.

Крім навчання, професійних знань, студенти у коледжі мають можливість розвивати свої здібності у мистецтві, літературі, спорті.

Приміром, пісенна візитка коледжу ­ аматорський естрадний ансамбль «Обрій», заснований заслуженим працівником культури України Миколою Вовком. Більше сорока років співають тут кілька поколінь викладачів, студентів, співробітників.

Жодне свято як в коледжі , так і у селі не відбувається без яскравого, самобутнього фольклорного ансамблю «Горлиця». У його творчому доробку понад п’ятисот пісень.

Прихильників спорту приємно здивує спортивне містечко коледжу: стадіон із футбольним полем, біговими доріжками, волейбольним, баскетбольним та гімнастичним майданчиками, спортивний та тренажерний зали. Тому й не дивно, що в скарбничці студеського колективу ціла колекція нагород, завойованих на престижних змаганнях різних рівнів. Зокрема, протягом минулого навчального року сорок шість наших студентів здобули перемоги на обласних та районних змаганнях.

Навчання у коледжі не тільки цікаве, а й перспективне. Випускники Тальянківського коледжу мають можливість продовжити навчання в Уманському національному університеті садівництва, Білоцерківському національному аграрному університеті, Національному університеті біоресурсів і природокористування, Харківському, Кіровоградському та Одеському технічних університетах, Одеській національній академії харчових технологій, Київському національному університеті будівництва та архітектури.

У коледжі багато років функціонує заочне відділення для майбутніх зоотехніків, механіків, техніків­газовиків, техніків­електриків. агрономів. Працюючи на виробництві, у власному фермерському господарстві, заочники освоюють ту ж теоретичну програму, що і студенти денної форми навчання , тому й виростають у висококваліфікованих спеціалістів.

Відомий український педагог Василь Сухомлинський колись сказав: «Школа славна не числом, а славою своїх учнів». Серед випускників нашого закладу є відомі науковці, Герої Соціалістичної праці… Герой України Кузьма Дерев’яненко, також навчався в цьому навчальному закладі. Нині багато колишніх тальянківських студентів працюють за кордоном: у Швеції, Данії, Австрії, очолюють підприємства, мають власні фермерські господарства. Радує те, що вони не забувають рідної альма­матор, приїжджають на зустрічі, допомагають, запрошують до себе на роботу випускників.

Протягом року викладачі активно проводять профорієнтаційну роботу ссрсд школярів, відвідують школи, професійно­технічні училища в різних районах області. Заклад відомий і в інших областях України: навчаються в Тальянках студенти з Кіровоградської, Вінницької, Одеської, Миколаївської, Київської областей.

Запрошуємо всіх бажаючих отримати знання і практичні вміння, розпочати успішний життєвий шлях з нашого коледжу. Двері для вас завжди відкриті.

Ірина Наливайко,

завідувачка бібліотекою коледжу

Залишити коментар