“Батьківщина” у Черкасах програла. І столичні “куратори” допомогли

0
85

Переформатування більшості у міській раді, обрання нового “свободівського” виконкому та секретаря – безсистемні і нелогічні зміни, які невідомо чим закінчаться. Таку думку висловила сайту vikka.ua екс-депутат Черкаської міської ради Наталія Коваленко.

“Для початку, хочеться побачити розподіл повноважень між заступниками. Першого заступника у новому складі поки що немає. Однозначно, що легко міському голові з таким виконкомом не буде”, – вважає політик.

На її думку, провладна партія БПП “Солідарність” не миритиметься із нинішнім положенням, тому може пришвидшити розгляд звернення у Верховній Раді про саморозпуск міської ради.

“Батьківщина явно програла: для рейтингової партії одного заступника замало. Думаю, рішення щодо “Свободи” ухвалювалося їх керівниками у Києві. Одним словом, тріумф “Свободи” відбувся внаслідок реальної владної кризи. Але, не факт, що криза подолана”, – зазначає Наталія Коваленко.

Про домовленість на найвищому рівні між Тягнибоком і Тимошенко депутати вже знали перед сесією. Як пише “ІнфоМіст” у “Батьківщині” домовлялися з Ігорем Кривецьким (впливовий «свободівець», один з головних спонсорів партії – ред.). Був перелік із речей, які Бондаренко повинен виконати за 20 днів. Йдеться про влаштування депутатів і партійців від «Свободи» на керівні посади. Також народні обранці зазначають, що в переговорному процесі Бондаренку безпосередньо допомагав Костянтин Бондарєв – голова Київської парторганізації “Батьківщини”. До речі, Бондарєв особисто з’явився на засідання черкаської сесії і особисто контролював його до кінця. Смаглявий і в картатому шарфові він непомітно стояв поруч із столами, за якими засідали члени фракції ВО “Батьківщина”. Під час 15-хвилинних перерв київський гість кликав до себе черкаських партійців і міського голову для обговорення, схоже, нагальних питань. “Анатолій Бондаренко є моїм колегою багато років, в нас багато чого спільного. Я приїхав подивитися, як відбувається сесія. Крім того, сьогодні бурхливі події, коли змінюється керівний склад. Нічого несподіваного, що колеги їздять один до одного, немає”, – з’їхав Бондарєв від запитання журналістів. “Свобода” теж не залишилися без «важкої артилерії» в залі. Наглядати за втіленням в життя досягнутих домовленостей приїхав член політради партії, заступник голови ВО з питань координації депутатів місцевих рад Андрій Мохник. “Я заступник голови ВО “Свобода” з питань роботи з депутатами, тому знаю ситуацію в усіх радах, де працюють «свободівці». Зрозуміло, ситуація в Черкасах назрівала дуже довго. Ми намагалися врегулювати цю ситуацію і зараз вийшли на прийнятний формат. Ми зацікавлені в тому, щоб проукраїнські сили взяли на себе відповідальність і працювали в Черкасах на розвиток міста. Я постійно приїжджаю на сесії. Враховуючи, що є така ситуація в Черкасах… Крім того, я ніколи не був тут. Це мої посадові обов’язки по роботі з депутатами”, – також не дав прямої відповіді на запитання, чому так синхронно із столичним “батьківщинівцем” вирішив навідатись в Черкас. В очевидь, у Києві не так вже й довіряють своїм черкаським колегам. Адже і в “Батьківщині” багато незадоволених Бондаренком, і “Свобода” за невеликі коврижки (приклад – обласна рада) може на сесії викинути будь-якого фортеля. Тим більше міські “свободівські” депутати “дружили” із Олександром Радуцьким. Тому “смотрящі” прослідкували, щоб несподіванок не було. Тепер, до речі, цікаво, чи продовжиться ця “співпраця” з-під столичної палиці в тій же обласній раді, де, як відомо, “Свобода” (звісно, не просто за спасибі) підтримує чинного голову, екс-регіонала Олександра Вельбівця, а “Батьківщина” виступає до нього в опозиції.

Джерело: Дзвін

Залишити коментар