26 листопада Україна вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років

0
375

В цьому році виповнюється 84-я річниця організованого комуністичною владою колишнього СРСР геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років.

Голодомор 1932-1933 років – це вбивство цілого народу без війни у мирний час. Голод обраний як зброя. Люди бачили жахіття голодної смерті, заглядали їй у вічі. Науковці стверджують, що у пікові місяці Голодомору щохвилини вмирало 24 українці. Таким чином радянська влада винищила більше чотирьох мільйонів українців. Лише через те, що українці…

Урожайним видався 1930 рік. Хліб продавали навіть за кордон, проте наступні два роки були  неврожайними. Найтяжчим видався 1932 рік – багато незасіяних земель…

Голодомор охопив майже всі райони України. Не минув голод і село Вербовець, Катеринопільського району.

«У селах були створені спеціальні комісії, які виконували завдання Сталіна і партії щодо посилення боротьби з несвідомими елементами, куркулями та іншим людом. Ці комісії забирали у людей не тільки залишки продуктів, а й останню крихту. Шукали у всіх закутках гроші. Хто не давав – виганяли з хати, били, кидали в погреби і наливали туди води.

Всі ходили пухлі, посеред дороги лежали мертві люди різного віку. Виживали здебільшого ті, у кого була корова, коза і хто зумів добре заховати  зерно. Товкли зерно в ступах і варили лемішки. Навесні з листя липи пекли млинці, їли варені кормові буряки, збирали по полях і їли гнилу картоплю», –  говорить зі сльозами на очах Перенко Ольга Григорівна, вербовчанка. Про Голодомор їй розповідала мама.

babka-olya

В пам’ять про мільйони загиблих по всій Україні люди запалювали свічки, відслужили поминальні панахиди. Цю страшну трагедію ми будемо переживати дуже довго. Поки не піде у засвіти останній очевидець рукотворного голоду. Поки ми не згадаємо всіх, хто хотів просто жити на своїй землі. Поки, врешті решт, ми не дізнаємось всю страшну правду.

Аліна Лисенко

Залишити коментар